2020 Az Sermaye İle Evde Yapılabilecek İş Fikirleri Nelerdir?

0 210

Düşük sermaye miktarı ile evde iş fikirleri, düzenli bir işte günde 8 saat çalışarak kazanılabilecek parayı kazandırdığı için son yıllarda oldukça çok tercih edilmektedir. Az sermaye ile evde iş fikirlerinin neredeyse tamamı internet platformu kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Çünkü internet tanınırlığınızı arttırmanın da en kolay yollarından birisidir. Az sermaye ile evden yapabileceğiniz bazı iş fikirleri şu şekildedir:

  • Sosyal Medya Uzmanlığı
  • E-ticaret
  • Organizatörlük
  • Reklam Temsilciliği
  • Hesap Satışı

Sosyal Medya Uzmanlı Yaparak Para Kazanmak

Sosyal medya uzmanlığı iş fikri, piyasada bu sektöre ciddi bir ihtiyaç olması sebebiyle kazandıran sektörlerden birisidir. Yani burada bir arz talep dengesi bulunmaktadır. Başta kurumsal şirketler olmak üzere pek çok kurum ve kişi, sosyal medyada tanınır hale gelmek istemektedir. İşte bu tanınır hale gelmek, müşteri çevresini genişletmek, toplumda sempatik bir imaj uyandırmak gibi hususlar sizin yapacağınız kısımdır.

Bu iş, çok düşük sermaye ile girebileceğiniz ve çok rahat para kazanabileceğiniz bir iştir. Öncelikle birkaç sosyal medya sayfası açarak takipçi kitlenizi genişletmeli ve kendinizi kanıtlamalısınız. Bu noktada düşük bütçeler ile sosyal medyalardaki “Tanıtım Yap” imkanını kullanarak reklamınızı yapabilirsiniz. Çekiliş yapmak da düşük bütçelerle takipçi kazanmanın en kolay yollarından birisidir.

E-Ticaret İle Para Kazanmak

İnternetten satış yaparak para kazanmak için birkaç tercihiniz bulunmaktadır. Tamamı yüksek oranda kar elde edebileceğiniz yöntemlerdir. Dükkan kirası ve eleman maaşı gibi masraflar olmadığı için çok fazla bir maliyeti bulunmamaktadır. Az sermaye ile evde iş fikirleri arasında bulunan e-ticaret seçenekleri şu şekildedir:

  • E-Ticaret Sitesi Kurmak: Site için ortalama 1-2 bin TL arasında para harcamanız gerekmektedir. Satacağınız ürünleri ise alıp almamak tamamen size kalmıştır. Dilerseniz ürünleri satın alabilir ve standart bir tacir mantığıyla ilerleyebilirsiniz. Eğer ürünleri satın almak istemiyorsanız dropshipping yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntemde anlaştığınız firmaların stoklarında bulunan ürünleri satarsınız ve satış yaptıktan sonra ürünü satın alınırsınız.
  • Sosyal Medyada Butik Hesabı Açmak: Instagram gibi sosyal medya hesaplarında butik sayfası açmak tercih edebileceğiniz bir diğer yöntemdir. Bu seçenekte site açma masrafları ödemeyeceğiniz için çok daha düşük bir sermayeye ihtiyaç duyacaksınız.

Organizatörlük Yaparak Para Kazanmak

Özel gün organizasyonu yaparak para kazanmak için öncelikle az miktarda sermaye ile birkaç tasarım oluşturmalısınız. Bu sayede estetik zevkinizi kanıtlamış olacaksınız. Ardından yaptığınız örnek organizasyonu sosyal medya üzerinden yayınlayarak veya internet sitesi açarak tanınırlığınızı arttırabilirsiniz. El ilanı bastırmanız kendi lokasyonunuzda iş alabilmek için faydalı bir hamle olacaktır.

Reklam Temsilciliği Yaparak Para Kazanmak

Reklam yaparak para kazanmak, verdiğiniz sermayenin yüzlerce katını kazanmanızı sağlayacak bir yöntemdir. Sosyal medya fenomenleri kazançlarını bu şekilde sağlamaktadır. Bu işe girmek için öncelikle sosyal medya hesabı açarak takipçi kitlenizi arttırmanız gerekmektedir. Sosyal medya tanıtım imkanlarını kullanarak takipçi kitlenizi arttırabilirsiniz. Sayfanızın reklamını sosyal medya tanıtım ile yapabilmek için ortalama 200 TL miktarında bir paraya ihtiyacınız olacaktır. Kolay reklam alabilmek için mutlaka belli bir sektöre yönelmesiniz. Örneğin, makyaj üzerine bir sosyal medya hesabı açarak takipçi kitlenizi bu sektörde genişletebilirsiniz. Bu iş için en az 30 bin takipçiniz olması gerekmektedir. Kazanabileceğiniz para miktarı ise takipçi kitlenize göre değişiklik gösterecektir. 100 bin TL’ye kadar kazanabilmeniz mümkündür.

Sosyal Medya Hesabı Satarak Para Kazanmak

Hesap satarak para kazanmak yapabileceğiniz kolay ve kazançlı iş fikirlerinden bir diğeridir. Az sermaye ile evde iş fikirleri arasında az emek vererek yüksek meblağlar kazanabileceğiniz bir sektördür. Bu iş için öncelikle sosyal medya sayfası açarak takipçi kitlenizi genişletmeniz gerekmektedir. Takipçi kitleniz ne kadar kalabalık olursa o kadar para kazandırmaktadır. Ortalama bir hesap yaklaşık 2 ila 3 bin TL arasında bir rakama satılmaktadır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.