AVM İçerisinde Stand ile Yapılabilecek İş Fikirleri Nelerdir?

0 435

AVM’de açılabilecek stand fikirleri, doğru tercihler yapıldığında aylık 100 bin TL’ye kadar kazandırabilmektedir. AVM standları her ne kadar küçük gözükseler de insanların AVM’de dolaşırken ayak üstü alışverişleri ve atıştırmaları için kullandıkları en popüler mekanlardır. AVM mağazaları, insanların alışveriş yapmak için gezdikleri mekanlardır. AVM standları ise herkesin ayaküstü uğradığı yerlerdir. Bu sebeple oldukça çok kazandırmaktadır. AVM içerisinde stand ile iş fikirleri şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Tatlı yiyecek standı
 • Sıcak içecek standı
 • Çiğ köfte standı
 • Şekerleme standı
 • Oyuncak standı
 • Hediyelik eşya standı
 • Börek standı
 • Şal/eşarp standı
 • Aksesuar standı
 • Telefon aksesuarı standı

AVM’de Tatlı Standı Açmak

Tatlı yiyecek standı, AVM’lerde en çok tutan stand fikirlerinden birisidir. Tatlı yiyecekler ayak üstü atıştırarak enerji toplamak için oldukça caziptir. İnsanlar AVM’lerin yemek katında yemek yedikten sonra tatlıya yönelmektedir. Yemek yemek istemeyen kişiler ise enerji toplamak için tatlı standlarını tercih etmektedir. Alışveriş merkezlerinde açılan tatlı standlarında en popüler tatlı satışları gerçekleşmektedir. Waffle tatlısı ülkemizde en revaçta olan tatlılardan birisidir. Lezzetli tadının yanı sıra güzel kokusu da insanları standınıza çekecektir. Bununla birlikte tek seçenek Waffle değildir. Ayak üstü atıştırmak için ideal olan diğer tatlılar şu şekildedir:

 • Dondurma
 • Baklava
 • Lokma
 • Künefe

AVM’de Kahve Standı Açmak

Sıcak içecek standları, kesinlikle kazanacağınızı garanti edebileceğimiz stand seçeneklerinden bir diğeridir. AVM içerisinde stand ile iş fikirleri arasında da az sermaye ile en çok kazandıran seçeneklerden birisidir. Bildiğiniz gibi ülkemizde kapalı alanlarda sigara içme yasağı bulunmaktadır. Bu nedenle AVM içerisinde olan kişilerin sigara içmek istediklerinde dışarı çıkmaları gerekmektedir. Sigaranın yanında sıc

ak bir içecek içmek isteyen kişiler de standlara yönelmektedir. Ortalama bir kafede çayın satış fiyatının 3 lira, kahvenin ise 7 lira olduğu düşünülürse oldukça rahat para kazanabileceğiniz bir seçenek haline gelmektedir. 

AVM’de Çiğ Köfte Standı Açmak

Stand açarak çiğ köfte satışı yapmak tercih edebileceğiniz bir diğer seçenektir. AVM’lerin yemek katına yalnızca yemek yemek isteyen insanlar çıkmaktadır. Diğer kişiler ise alt katlardaki mağazalarda alışverişlerine devam etmektedir. Çiğ köfte gibi lezzetli bir ürünü alt katlara koymak demek, esasında pek çok kişinin üst kata çıkmadan acıktığını fark etmesi ve sizi tercih etmesi demektir. Çiğ köftenin dürümü %100’e kadar tarafınıza kar getirecektir. Yani oldukça kazandıracak bir tercihtir.

AVM’de Şekerleme Standı Açmak

AVM’de şeker standı açmak, kar oranı yüksek iş fikirlerinden bir tanesidir. Çocuk giyim mağazalarının yanına açacağınız bir standın kar getirisi oldukça yüksek olacaktır. Elbette tek müşteriniz çocuklar değildir, sinemaya gitmek ya da oyun oynamak için gelen gençlerin pek çoğu şekerleme standlarına yönelmektedir.

AVM’de Telefon Aksesuarı Standı Açmak

Telefon aksesuarı satmak, son yıllarda oldukça kazandıran iş fikirlerinden birisi haline gelmiştir. Herhangi bir elektronik cihaz satmadan yalnızca telefon aksesuarı satışı yaparak para kazanan birçok dükkan bulunmaktadır. Bu satışı AVM’de yapmak ise çok daha kazançlı bir seçenektir. AVM içerisinde stand ile iş fikirleri arasında tarafınıza kar g

etirisi en yüksek olacak seçeneklerden birisidir. Çünkü telefon aksesuarları için ayırmanız gereken sermaye miktarı oldukça düşüktür. Ekran koruyucu, koruyucu kılıf ve kulaklık gibi bazı temel aksesuarları satmanız gerekmektedir. İnsanlar bu tarz şeylere ihtiyaç duyduğu için alışverişe çıkmamaktadır. Genellikle telefon aksesuarı satan bir yere denk gelmeyi beklemektedir. Bu durum insanları sizden alışveriş yapmaya yönlendirmektedir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.