Bayilik Veren Firmalar ve Girişimcilik

0 85

 Bayilik veren firmalar hem stratejik yol haritalarıyla beraber sektörde tecrübe sahibi olmaları, hem de marka değerleri sebebiyle girişimciler tarafından sıklıkla tercih edilirler. Sıfırdan bir girişim kurmak yerine bayilik almak hem maliyet açısından daha hesaplı hem de pazar rekabeti konusunda çok handikaplı bir durum. Ülkemizde franchising veren firmalar genel kapsamda bayilik şartlarını kabul etmeniz ve maddi yeterliliğe sahip olmanız durumunda danışmanlık hizmetinden tutunda işletmenizin iç mimari tasarımına kadar birçok imkân sağlamakta.

 Bayilik veren firmalar ile yapacağınız anlaşmalar yatırımınızı güçlü kılacaktır. Günümüz teknolojisine ayak uyduran franchising ticaret ağları çok gelişmiş düzeyde. Basit olarak örneklemek gerekirse, bugün açacağınız bir simit cafe için bayilik arıyorum talebiyle gittiğiniz firmalar sizlere satacağınız ürünü, lojistik altyapılarıyla gerekirse günlük dahi ulaştırıyorlar. Oturmuş konsept ve mimari tasarımlarıyla bu ana kadar edindikleri bütün tecrübeleri sizin işletmenize yansıtıyorlar. Hali hazırda marka bilinirliği olan bir firmayla anlaştığınız taktirde ilgili firmanın herhangi bir ildeki şubesinin dahi yaptığı reklam uzun vadede sizin şubenizi etkiliyor. Bizim bütün ticaret olarak adlandırdığımız bu yapı sayesinde sıfırdan bir şeyleri deneyerek sektörde tutunmak için harcayacağınız parayı bayilik ücreti olarak vererek vakit kazanımı ve yatırımınızın hızlı geri dönüşünü almış oluyorsunuz.

Bayilik Ücretlimi?


Franchise veren firmalar
gerek marka bilinirlikleri gerekse sağladıkları imkanlar sebebiyle belirli miktarda ücretler almakta. Bu rakamların yüksek olması sebebiyle girişimciler ücretsiz bayilik veren firmalar konusunda arayışa girmekte. Yeni bayilik veren firmalar genelde reklam maksatlı kampanyalarla başlangıç rakamlarını cazip fiyatlara çekebiliyorlar. Hepgelir.com ekibi olarak bizim sizlere önerimiz sözleşmeleri avukatınız ile paylaşmanız, detaylı incelemeniz ve firma araştırması yapmanız yönünde. Rakamlar ilk başta girişimcilere yüksek gelebiliyor fakat bu ücretler ilgili firmanın hangi sektörde bulunduğu, sektördeki pozisyonu, firma değeri ve marka bilinirliği vb. birçok hususa bağlı olarak değişkenlik göstermekte.

 Alternatif bir husustan bahsetmenin siz değerli okurlarımıza faydası olacağı kanaatindeyiz. Yaşadığınız bölgede, “Şu üründe satılsa çok alıcı bulur.” dediğiniz anlar muhakkak olmuştur. Büyük sermayelere ihtiyaç duymadan ilgili ürünü satan orta ölçekli işletmelere ulaşarak, bayilik alma talebinizi iletebilirsiniz. Tabi ki işiniz ilerlediğinde lojistik yetersizlik vb. birçok sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat başlangıç için en azından hayallerinize bir adım atmış olursunuz.
Her şeyin gönlünüzce olması dileklerimizle;
Ticari hayatınızda başarılar dileriz.
Hepgelir.com Başarı Ekibi


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.