Düşün, Üret, Kazan

0 84

İçindekiler

Başarmanın 3 Aşaması

Düşün, Üret, Kazan

“ Hadi ya gerçekten o kadar kolay mı? “ dediğinizi duyar gibiyim. Aslında evet o kadar kolay diyebilirim fakat bunu ne şekilde gerçekleştirdiğiniz, sorunun asıl cevabını size sunacaktır. Bir şeyleri başarmak gerçekten üç kelimeye indirgenecek kadar kolay mıdır? Gelin sizinle birlikte üç başlığı da ayrı ayrı inceleyelim.

Düşün!

Aslında sizin de tahmin edeceğiniz üzere bir iş tamamıyla ele alındığında en önemli aşamanın bu aşama olduğunu söyleyebiliriz. Düşünmek. 

Yaşantımız boyunca hepimiz bir kez bile olsa dünyada yapılabilecek her şeyin yapıldığını artık bizim yapabileceğimiz bir şey kalmadığını düşünmüşüzdür. 

Sizlere her yerde gördüğünüz “ Hayır her şey bitmedi hala hiç kimsenin düşünmediği tonlarca şey var.” düşüncesini anlatmayacağım. Tam tersi bir şekilde madem beynimiz bize bir oyun oynayarak her şeyin düşünüldüğünü söylüyor biz niye ona bir oyun oynayarak yapılan şeyleri farklı bir şekilde anlatmıyoruz? 

Yani aslında düzenli gelir elde edebilmek için bir şeyi sıfırdan oluşturmak yerine onu üretme ve pazarlama aşamasında farklı yöntemler uygulayarak var olan bir şeyi yeniliyoruz.

Üret!

Düşünce aşamasında en temel kısmın düşünce olduğunu konuşmuştuk çünkü ortada henüz hiçbir şey yokken var olan şeyler hakkında fikirler yürütülecekti ve onların üretim ve pazarlama aşamalarında farklılıklar oluşturulacaktı tamam ama diğer aşamaların bu kadar önemli olmasını sağlayacak olan şey neydi?

Giriş cümlesinde de belirttiğim gibi düşün, üret, kazan prensibinin kolaylığı ve zorluğu aslında bizim onu ne şekilde gerçekleştirdiğimizle alakalıdır. Bu yüzden üretim aşamasında fikirlerimizi var olan en kısa ve en güvenli yoldan gerçekleştirmenin ve olabildiğince hızlı bir şekilde sonuca ulaştırmanın yollarını aramalıyız. 

Kazan!

Geldik son aşamaya. Kazanmak için elimizde üretim aşamasında elde ettiğimiz ürünü pazarlamamız gerekmektedir. Pazarlama da en güncel yöntemlerden biri olduğundan daha farklı anlamlar yükleyerek onun satışını kolaylaştırmaktadır. Tabi ki bu yöntemlerden sadece bir tanesidir.

Aslında anlatmak istediğimiz bu 3 başlığa küçük bir örnek vermemiz gerekirse ülkemizde son dönemlerde oldukça popüler olan lokma dükkânlarını inceleyebiliriz. Daha önce var olan lokmanın daha popüler olan tatlarla birleştirip bambaşka bir şekilde önümüze sunulması onu oldukça popüler yaptı ve birçok insan tarafından tercih edilen önemli bir gelir kapısı oldu. 

Düşündüler, ürettiler ve kazanıyorlar.

Beynimize oynayacağımız küçük oyunlarla biz de bu şekilde kazançlar elde edebiliriz.

Başarılar…


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.