2020 Evde El İşi Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

1 1.322

Evde el işi yaparak para kazanmak isteyen kimseler, aile gelirlerine katkıda bulunmak isteyen ama evinin dışında bir işte türlü sebeplerle çalışmak istemeyen kimselerdir. Evde el işi yaparak para kazanmak isteyen kimseler bir mağaza ya da bu sektörde faaliyet gösteren bir firma ile anlaşarak başkasının ad ve hesabına bu işleri yapabileceği gibi yani sadece el işini yapıp mağazaya bu el işini vererek para kazanabileceği gibi kendisi bu ürünleri satarak para kazanabilmektedir.

Evde El İşi Yaparak Para Kazanılır Mı?

Evde el işi yaparak para kazanma imkanınız bulunmaktadır. Elinin hızına ve yeteneğine güvenen kimseler evde el işi yaparak ortalamanın üstünde bir gelir elde edebilmektedir. Evde el işi yaparak para kazanmak isteyen kimselerin bu işe ayıracakları zaman, bu işten elde edilen karı etkileyen en önemli etkendir. Çünkü ücretlendirme parça başına yapılacaktır. Evde yapılabilecek en kârlı işlerden bir tanesi olan el işi yaparak para kazanma işinde hangi el işinin seçileceği de önemli bir konudur.

Evde Yaparak Para Kazanılabilecek El İşi Seçenekleri

Evde yaparak para kazanılabilecek el işi imkanları ise şu şekildedir:

 • Örgüden kıyafet ve çanta örme
 • Evde iğne oyası yapma
 • Evde lif kenarlarını süsleme
 • Takı ve aksesuar yapma
 • Ahşap ev eşyaları süsleme
 • Evde ahşap ev eşyaları yapma

Evde El İşi Yaparak Aylık Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde el işi yapılarak kazanılacak para miktarı kişinin bu işe ayırdığı zamana, bu işe olan yatkınlığına, bu işi kimin hesabına yaptığına, bu işi kaç kişi ile yaptığına bağlı olarak değişmektedir. Evde el işi yaparak para kazanmak isteyen kimselerin işin hem üretim hem satım aşamasında olması halinde kazanılacak para miktarı tahmininde bulunmak oldukça güç olmaktadır. Bununla birlikte bu işten kazanılacak para miktarının ortalamanın üstünde olacağı bilinmektedir. Evde el işinin sadece üretim aşamasında olan kimselerin kazanacağı para miktarı ise hangi tür el işi yaptığına göre değişmektedir. Sadece üretim aşamasında olan bir kişinin kazanacağı ortalama ücret aylık 1200 TL ile 5700 TL arasındadır.

Lif Kenarı Süsleme İşi İle Ne Kadar Para Kazanırım?

Lif kenarı süsleme işi ile kazanılacak para miktarı ilgili kimsenin yaşadığı ve satış yaptığı bölgeye göre çok farklılık göstermektedir. Ayrıca liflerin kimin hesabına yapıldığı da önem arz eden bir diğer husustur. Kişi sadece üretim aşamasındaysa yani ürünleri başkasının adına yapıyorsa, kazanacağı miktar firma ile anlaşmasına göre değişecektir. Lif kenarı süsleme işini kişi birden çok mağaza ile anlaşarak da yapabilmektedir. Lif kenarı süsleme işinden kişi üretim aşamasında kalacaksa kazanacağı para miktarı aylık 1400 TL ile 2200 TL arasındadır. Lifleri kendisi satacak kişilerin kazancı ise net olarak belirlenememektedir.

Evde Yapılabilecek İş İmkanları Nelerdir?

Evde yapılabilecek iş fırsatları ilgili kimsenin yaşadığı çevreye, coğrafi bölgeye ve yeteneğine göre farklılık gösterecektir. El yeteneği gelişmiş bir kimse ile yazma yeteneği gelişmiş bir kimsenin yapacağı iş farklı olacaktır. Aynı şekilde bir kişinin Karadeniz bölgesinde evde yapabileceği iş imkânı ile Adana bölgesinde yapabileceği iş imkanları farklıdır. Evde el işi yaparak para kazanmak isteyen kimseler tasarımı kendileri yapıyorlarsa kendi bölgelerinde yapılan düğün ve benzeri törenlerdeki gelenek ve göreneklere hâkim olması gerekmektedir. Evde yapılabilen ve en çok tercih edilen birkaç evde iş imkanları ise şu şekildedir:

 • Evde blog yazma işi
 • Evde mum üretimi
 • Yemek firması ile anlaşıp evde yemek yapma işi
 • Evde lif kenarı süsleme işi
 • Evde örgü örmek çıkarma işi
 • Online anketlere katılma işi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum
 1. Kübra dogan diyor

  Evde iş ariyorum el işi, paketleme süsleme yardım ederseniz sevinirim.