Girişimcilik ve Destekler

2020 Geniş Kapsamlı Kosgeb Rehberi

resmin alt tagı

Thomas Edison der ki; “Fırsatların sayısı, onları görecek insan sayısından çok daha fazladır.” Yaptığınız işte fazlasıyla başarılı olabilirsiniz,  ticaret konusunda çok bilgili de olabilirsiniz, hatta ve hatta tüm dünya ekonomisini yakından takip ediyor dahi olabilirsiniz. Pekâlâ, sizce başarıya ulaşabilmeniz ve iyi bir girişimci olabilmeniz için bunlar yeterli olacak mı? Muhakkak bilgi, birikim ve tecrübeleriniz başarıya giden yolda önemli noktalar, bunların üzerine karşılaştığınız fırsatları da değerlendirmek size çok şey katmaz mı? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Bu yazımızda sizlere, ülkemizdeki girişimciler için şu dönemlerde ki en büyük fırsatlardan biri olan Kosgeb desteklerini ve merak ettiğiniz herşeyi açıklamaya çalışacağız.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Şirket Açmak ve Girişimcilik Destekleri

resmin alt tagı

Girişimcilerin en büyük iki ortak özelliklerinden biri, çok güzel hayal kurmaları, bir diğeri ise cesaretleridir. Yanlız, hayallerini gerçekleştirmek üzere yola çıkan girişimci adayları, önlerini net göremediklerinden, çoğunlukla girişimlerini yarıda bırakırlar. Birçok makalemizde karşınıza çıkan, “Yolu, nasıl giderim diye düşünmeyin, yeter ki yola çıkın, yol sizi götürecektir.” cümlesini, burada tekrar dile getirmek istiyoruz. Pekâlâ; bu yola çıkmaktan kastımız tam olarak nedir? Girişimci adayları en çok nerelerde takılır? Bu makalemizde bu soruları cevaplamak istiyoruz… (Buraya tıklayarak daha fazlasına ulaşabilirsiniz.)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Kadın Girişimciler Neden İş Dünyasında Engellerle Yüz Yüze?

resmin alt tagı

Son zamanlarda iş hayatında eşitlik sağlanmasına gösterilen ilgiye rağmen, kadınlar maaş ve ilerleme şansı söz konusu olduğunda erkek meslektaşlarına kıyasla hala büyük bir dezavantaja sahipler. Kadınların iş hayatına ve ekonomiye katkısının önemi göz önüne alındığında, bu fırsat açığının kapatılmasının işletmeler ve ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu görebiliriz. (Buraya tıklayarak daha fazlasına ulaşabilirsiniz.)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Türkiye’de Girişimci Olmak

resmin alt tagı

Gelişen dünyayla birlikte yeni ve değerli kavramlar ortaya çıkmıştır. Bu kavramlardan biri de girişimciliktir. İş hayatında aktif olarak rol almak ve bu konuda başarıya ulaşmak için bir girişime soyunmalı ve bu konuda yoğun şekilde çaba göstermelisiniz…  (Buraya tıklayarak daha fazlasına ulaşabilirsiniz.)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

İş Yeri Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

resmin alt tagı

İş yeri kurmak isteyenlere finansman sağlayan bankalar, bu kredi seçeneğini sunarken teminat talep etmektedir. Çünkü yeni açılan bir işletmenin kar oranı, devamlılığın sağlanıp sağlanamayacağı gibi konular henüz netleşmemiştir. Bu nedenle geri ödemelerde sıkıntı yaşanma ihtimali yani risk oranı yüksektir. İş yeri kurmak için kredi veren bankalar şu şekilde listelenebilmektedir…  (Buraya tıklayarak daha fazlasına ulaşabilirsiniz.)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

KOSGEB Solucan Gübresi Hibe Kredi Desteği

resmin alt tagı

KOSGEB kurumu solucan gübresi destekleri, kırmızı kaliforniya solucanı üretim işine girmek isteyenlerin masraflarını büyük oranda karşılamasını sağlayacak devlet desteklerinden birisidir. Kurumun destekleri belirli koşullar altında sağlanmaktadır. KOSGEB solucan gübresi desteği ile ilgili bir diğer önemli detay ise KDV’lerin destek kapsamında olmamasıdır…  (Buraya tıklayarak daha fazlasına ulaşabilirsiniz.)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _