Girişimcilik ve Destekler

Şirket Açmak ve Girişimcilik Destekleri

resmin alt tagı

Girişimcilerin en büyük iki ortak özelliklerinden biri, çok güzel hayal kurmaları, bir diğeri ise cesaretleridir. Yanlız, hayallerini gerçekleştirmek üzere yola çıkan girişimci adayları, önlerini net göremediklerinden, çoğunlukla girişimlerini yarıda bırakırlar. Birçok makalemizde karşınıza çıkan, “Yolu, nasıl giderim diye düşünmeyin, yeter ki yola çıkın, yol sizi götürecektir.” cümlesini, burada tekrar dile getirmek istiyoruz. Pekâlâ; bu yola çıkmaktan kastımız tam olarak nedir? Girişimci adayları en çok nerelerde takılır? Bu makalemizde bu soruları cevaplamak istiyoruz… (Buraya tıklayarak daha fazlasına ulaşabilirsiniz.)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Kadın Girişimciler Neden İş Dünyasında Engellerle Yüz Yüze?

resmin alt tagı

Son zamanlarda iş hayatında eşitlik sağlanmasına gösterilen ilgiye rağmen, kadınlar maaş ve ilerleme şansı söz konusu olduğunda erkek meslektaşlarına kıyasla hala büyük bir dezavantaja sahipler. Kadınların iş hayatına ve ekonomiye katkısının önemi göz önüne alındığında, bu fırsat açığının kapatılmasının işletmeler ve ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu görebiliriz. (Buraya tıklayarak daha fazlasına ulaşabilirsiniz.)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Türkiye’de Girişimci Olmak

resmin alt tagı

Gelişen dünyayla birlikte yeni ve değerli kavramlar ortaya çıkmıştır. Bu kavramlardan biri de girişimciliktir. İş hayatında aktif olarak rol almak ve bu konuda başarıya ulaşmak için bir girişime soyunmalı ve bu konuda yoğun şekilde çaba göstermelisiniz…  (Buraya tıklayarak daha fazlasına ulaşabilirsiniz.)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _