İnstagram Üzerinden Ürün Satarak Para Kazanma – İş Fikirleri

0 23

İnstagram Pazarı

Ülkemizde sosyal medyanın önemi ve gücü gün geçtikçe artmaktadır. İnsanlar günlerinin çok önemli bir kısmını Twitter, Instagram gibi sosyal ağlarda geçirmekte ve artık ihtiyaçlarının büyük bir kısmınıda bu telefonlar ve sosyal ağlar üzerinden karşılamaktadır. Böyle bir popülerlikte ise Instagram üzerinden ürün satarak para kazanmak sanılanın aksine çok yüksek meblağlarda gelir sağlamaktadır.


İnstagram Üzerinden Ürün Satmaya Nasıl Başlayabilirim?

1- Piyasada Araştırma Yapın.

İnstagram üzerinden satılan ürünlerden hangilerinin satışının daha hızlı ve kolay olabileceğine dair araştırmalar yapın. Örnek olarak erkekler için cüzdan, tesbih gibi seçenekler ön plandayken kadınlar için elbise, saat gibi seçenekler ön plandadır.

2- Ürün Tedariği

Ürünleri İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerden toptan bir şekilde tedarik etmek sizin avantajınıza olacaktır. Elde edeceğiniz kâr miktarı fazlasıyla artacaktır. Ek olarak ürünü ilk başta küçük miktarlarda satın aldıktan sonra elde ettiğiniz kar ile satış oranlarına göre daha yüksek miktarda sipariş edebilirsiniz. Satmak istediğimiz ürüne karar verdik ve tedarik etme işlemlerini tamamladık. Şimdi ise ilk satışlarımıza başlamamız gerekiyor ama nasıl müşteri bulacağım ?

3- Instagram Hesabını Satışa Uygun Hale Getirmek

Satışları yapacağımız Instagram hesabımız profilimize giren insanlar tarafından incelendiğinde öncelikle en başta güvenilir gözükmelidir. Hiç kimse güvenmediği bir instagram hesabından alışveriş yapmaz.Hesabınıza en başta bolca takipçi kasmanız gerekmektedir. Bunun için popüler sayfalarda reklam verme veya çekiliş yapma gibi yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede takipçi sayınız artacak ve profilinize giren insanların ürünleri almaktan çekinmeyecektir. Ayrıca satış yaptığınız müşterilerinizden bolca yorum talep etmeyi unutmayın. Yorumlar satışlarınızda en önemli tercih sebeplerinizden biri olacaktır.

4- İlk Satışlar

Artık hesabımız satış için uygun hale geldi ve ilk satışlara başlıyoruz. Size yapabileceğim en büyük tavsiyelerden biri ise müşteri kitlenizi oluşturana kadar fiyatlarınızı rakiplerinizden biraz daha düşük seviyede tutarak ve aldığınız siparişleri çok kısa sürede teslim ederek müşterilerinize sizi tercih
etmeleri için nedenler oluşturmalısınız. Bu yöntemleri kullanarak kısa sürelerde fazla miktarda müşteri ve bununla doğru orantıda olarak fazla miktarda gelir sahibi olacaksınız.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.