Kuruyemiş Dükkanı Açmak Kazandırır mı?

0 118

Kuruyemiş dükkanı açmak kazandırır mı? Günümüzde insanlar iş bulma konusunda oldukça fazla zorlanmaya başladı. Durum böyle olunca imkânı el veren birçok kişi kendi dükkanlarını açma fikrine kapılıyor. Bu fikirden sonra ise ne üzerine bir dükaân açayım sorusu kafaları oldukça karıştırıyor.

Karar aşamasında kuruyemiş dükkânı açmaya karar verenler oluyor. Bu durumda ise kuruyemiş dükkânı açarsam ne kadar kazanırım, ne kadar kâr ederim gibi birçok sorular da beraberinde geliyor.

Biz de sizlere olurda kuruyemiş dükkânı açmak isterseniz para kazanır mıyım diye sorarsanız bu soruya açıklık getirdik. Aynı şekilde kuruyemiş dükkânları para kazanıyor mu diye merak ediyorsanız da bu yazıda öğrenebilirsiniz.

Kuruyemiş Dükkanı Açmak Avantajlı mıdır?

Sadece kuruyemiş sektörü değil her sektörde bir dükkân açmanın avantajı da olabilir dezavantajı da olabilir. Ama bir kuruyemiş dükkânı açmak iş yerini tutturursanız oldukça karlı bir iş olabilir. Sebebi ise ülkemizde kuruyemişin çok tercih edilmesidir.

Kuruyemişlere olan ilginiz ve bilginiz sayesinde müşteri topladığınız zaman oldukça karlı bir iş olabilir. Fakat iyi bir konuma açılmayan kuruyemiş dükkânı ve müşteri toplayamama durumunda ise bu iş bir kâbusa dönebilir. Bu her sektörde böyledir.

Kuruyemiş Dükkanı Açmak
Kuruyemiş Dükkanı Açmak

İnsanlarla ilişki, dükkanın konumu, ürünlerin kalitesi her konu dükkânın ayakta kalmasını ve fazlası ile kar yapmakla doğru orantılıdır. İyi bir yere dükkân açtığınız zaman ve müşteri toplayabildiğiniz zaman oldukça kazançlı bir iştir. Yani kuruyemiş dükkânından kazanç elde etmeninde diğer sektörlerde de olduğu gibi bazı detayları vardır.

Kuruyemiş Dükkanı Üzerinden Kazanç Sağlayabilmek İçin Önemli Detaylar

Öncelikle dükkanınızın konumu çok önemlidir. Dükkanı açtığınız yerde başka kuruyemiş dükkanlarının olması sizin dükkanınız açısından kazançlı olmayabilir. Çünkü hem diğer dükkanların belli bir müşteri kitlesi var iken bu müşterileri toplamak oldukça zor olabilir. Ayrıca bu durum diğer kuruyemiş dükkanı sahibi tarafından da etik olmayabilir.

Dükkânı iyi bir konuma açmak tabii ki yeterli olmaz. Kuruyemişlerinizin tazeliği kazanç konusunda oldukça etkili olacaktır. Eğer ki kuruyemişleriniz uzun zamandır beklediği için bayatlarsa müşteriler bundan hoşlanmaz ve bu da müşteri kaybetmeye sebep olur.

Kuruyemişleriniz ne kadar taze olursa müşterilerin sizi seçme olasılığını oldukça artırırı. Ayrıca müşterilere saygılı, seviyeli ve sevecen yaklaşmanız gerekir. Müşteriler ile aranızı ne kadar iyi tutar onların isteklerine ne kadar iyi cevap verirseniz dükkanınızın kazancını o kadar artırırı.

Yani kısacası kuruyemiş dükkanından kazanç elde etmek sadece dükkanı açmakla olacak bir ş değildir. Sizin dükkanınızın tercih edilmesi için ne kadar çabalarsanız o kadar kazancınız olur.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.