Müzik Dinleyerek Para Kazanma

0 81

Müzik dinleyerek para kazanma yöntemleri nelerdir? Hem müzik dinleyip hem de para kazanmayı düşünebiliyor musunuz? Evet, teknoloji sayesinde artık her şey mümkün. Freelance çalışma yöntemlerinden biri olan bu çalışma stili sayesinde iş sahibi iseniz gelirinize bir katkıda bulunabilirsiniz ya da öğrenciyseniz kendinize harçlık çıkarabilirsiniz. Bu işe girmeden önce müzik dinleyerek nasıl para kazanacağınızı öğrenmek ve bu iş imkânını sağlayan sitelerin nasıl çalışacağını bilmenizde fayda var. Şimdi müzik dinleyerek para kazanmanın 5 yöntemine geçebiliriz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma: Music Xray ile Para Kazanma

2009 yılından beri çalışmakta olan bu site güvenilir bir site olmakla birlikte kuruluşundan bugüne kadar çalışmaktadır. Eğer üyeliğiniz onaylanırsa kazanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle siteye üye olun ve beğeninize göre müzik tarzları belirleyin. Bu aşamadan sonra Fan Match gelir durumunuz aktif hale gelecek ve karşınıza gelen belki de hiç duymadığınız müzik türlerini dinlemeniz ve bu müzikleri değerlendirmeniz istenecek. Daha sonra bunu yorum halinde yazmanız istenecek.  Şu an her bir şarkı için güncel fiyatıyla 0,10 $ veren bu sitede hesabınızdaki limit 20 $’a ulaştığında paranızı çekebileceksiniz. Bu siteye ulaşmak için https://www.musicxray.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Research.fm ile Para Kazanma

Bu sitede amaç dinletilecek müzikler arasında hangi müziğin piyasaya girip girmeyeceğine karar vermek ki bu site yetkililerinin işidir. Öncelikle siteye üye olmalısınız. Üye olduktan sonra site yetkilileri size bazı müzikler gönderecek ve sizden bu müzikleri çok dikkatli bir şekilde dinlemenizi ve bu müzikleri beğenilerinizin dışında değerlendirmenizi ve bunları yorum olarak iletmenizi isteyeceklerdir. Eğer sizden istenen müzikler istedikleri şekilde değerlendirilmişse bu müzikleri piyasaya sürüp sürmeme konusunda bilgi sahibi olacaklar. Yalnız burada para kazanmaktan daha çok size Amazon sitesine ait hediye kartı verilmekte ki bu da para değerinde olup limitinize göre alışveriş yapabileceksiniz. Bu siteye ulaşmak için www.research.fm bağlantısına tıklayabilir ya da android telefonunuza Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Welocalize ile Para Kazanma

Bu sitenin amaçları ve çalışma prensibi tıpkı Music Xray gibi. Öncelikle siteye üye olup ilgi alanınıza göre müzik türleri tercih etmeniz gerekmekte. Daha sonra bu şarkıları dinledikten sonra şarkıyı yorumlayıp iletmelisiniz. Şarkı başı fiyatı Music Xray ile hemen hemen aynı fiyattadır. Eğer herhangi bir yabancı diliniz varsa da bu site tam size göre. Çünkü yabancı şarkıları başka bir dile çevirmeniz isteniyor ve her şarkı başı size yaklaşık 4$ veriliyor. Bu siteye ulaşmak için https://www.welocalize.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma – Hit Predictor ile Para Kazanma

Bu sitede amaç müzisyenlerin yüklediği şarkıları üyelerin dinlemesi ve yorumlaması ve ayrıca müzisyenler bu site sayesinde besteledikleri ya da yazdıkların popülaritesini artırıp yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Bu siteye üye olmak ücretsizdir fakat müzisyenler bu siteye üye olduktan sonra her yükledikleri müzik için belli bir miktar para ödemektedir. Öncelikle siteye olup tarzınıza uygun müzik alanları belirlemelisiniz ve size gönderilen müzikleri değerlendirip yorum halinde iletmelisiniz. Bu sitede ister kazandığınız paraları biriktirişiniz isterseniz de kazandıklarınızla siteye ait hediye mağazalarında harcayabilirsiniz. Bu siteye ulaşmak için www.hitpredictor.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

RadioEarn ile Para Kazanma

Bu sitede para kazanmanın iki yöntemi bulunmakta. Eğer normal dinleyiciyseniz üye olup herhangi bir radyo kanalında minimum 15 dakika kaldıktan sonra belirlenen bir miktar dahilinde ücret alırsınız. Eğer web sitesi sahibi olarak para kazanmak isterseniz öncelikle bu siteye başvuruda bulunuyorsunuz ve ardından site yetkilileri bazı kodlamaları bilgisayarınıza yüklüyor ve böylece sitenize eklenen radyo kanalını dinleyen kişilerin miktarına göre belirli bir miktar para kazanıyorsunuz. Bu sitenin para ödeme şekli Bitcoin ve PayPal ile yapılmaktadır. Bu siteye ulaşmak için https://www.radioearn.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.