Nasıl Para Kazanabilirim Diyenlere 14 Fikir!

0 71

Nasıl para kazanabilirim diyenlere 14 fikir! Günümüzde uğruna pek çok çeşitli yerlerde hizmet veren insanlar, para kazanmak için de yeni fikirler aramaktadır. Bu makalede ise sizlere bir iş olanağı olabilecek işlerden bahsettik. Sizler de kendinize uygun bir iş fırsatı bulabilirsiniz.

Nasıl Para Kazanabilirim?

1.ANKETÖRLÜK

Türkiye’de çok sık seçimler yapılmaktadır. Ayrıca seçim dönemleri dışında pek çok işletme ve kurumun anket alışkanlığında büyük artış var. Bu kapsamda anket firmalarına başvuru yapabilirsiniz. Anket şirketlerinde genelde doldurduğunuz form kadar ücret alırsınız. İnsan ilişkileriniz oldukça kuvvetli ise, insanları anketlere cevap vermeye daha hızlı ikna edebilir ve önemli gelirler elde edebilirsiniz.

2.ORGANİZASYON HAZIRLAMA 

İlk olarak bir konser, balo ya da parti hazırlayın ve bilet satışlarının, organizasyonu bizzat yapın. Tüm masraflardan sonra % 20 – 30 gelir elde edebilme fırsatınız olacak. Organizasyona katılacakları sosyal ağ platformlarından çok rahat bulabilirsiniz.

3. ÖZEL DERS 

Eğer ders verme kapasitesine sahipseniz, özel ders vererek çok hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özel ders vermek için herhangi bir bütçeye ihtiyacınız yok, sadece ders vereceğiniz kişi ya da kişilere karşı olumlu ve tutarlı davranışlar sergileyin istediklerini iyi bir biçimde aktarmaya çalışın. Türkiye’de bir ders için ortalama saatlik ücret 50 TL dolayında.

4. EMLAK DANIŞMANLIĞI

Emlak piyasası hakkında bilgi sahibi misiniz? O halde gayrimenkul danışmanlığı tam aradığınız bir iş olabilir. Türkiye’de gayrimenkul piyasası çok aktiftir, bu sebeple çok hızlı bir biçimde müşteri listenizi geliştirebilirsiniz. Sermaye ihtiyacınız olmayacak.

Nasıl Para Kazanabilirim Diyenlere 14 Fikir! - Emlak Danışmanlığı
Nasıl Para Kazanabilirim Diyenlere 14 Fikir! – Emlak Danışmanlığı

5. PİYASA YATIRIMI

Bir miktar sermayeniz var ise eğer piyasalara yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. Ancak bu elbette tüm sermayenizi kaybetmenize de yol açabilir. Forex, hisse senedi, döviz ve fon gibi çeşitli online ticaretlerin gerçekleştiği platformları kullanarak önemli oranlarda gelir elde etmeyi başaran yatırımcılar vardır.

6. WEB SİTESİ KURMAK

Kendi internet sitenizi açabilirsiniz. Bunun için bedava dağıttığı servisler bile bulunuyor. Web siteleri girilen ziyaretçi düzeyi ile gelir sahibi olurlar, bu çerçevede insanları sitenize çekecek bazı içeriklere ihtiyacınız olacak. Kişisel deneyimleriniz, yönlendirici rehberler bu çerçevede ziyaretçilerin ilgisini çekebilir. Web sitenize ilk ziyaretçileri sosyal ağ üzerinden elde edebilirsiniz, bu çerçevede kişisel profillerinizi kullanın.

7. TESLİMAT

En hızlı para kazanma yöntemlerinden biri kurye hizmetidir. Bisiklet, motosiklet ya da otomobil ile kurye hizmeti verebilirsiniz. Eğer büyükşehirlerde yaşamaktaysanız hemen bugün bile çok rahat iş bulabilirsiniz. Büyük şirketlere ait çoğu şube genelde yarı zamanlı olarak teslimat personeline ihtiyaç duymaktadır. Kendi bisiklet, motosiklet ya da arabanız varsa çok kolay bir şeklide iş bulabilirsiniz.

8. E-KİTAP YAZMAK 

Herhangi bir konu da ciddi bir bilgi dağarcığına sahipseniz eğer e-kitap yazarak gelir sağlayabilirsiniz Bu tür e-kitapların daha fazla müşterisi bulunuyor. Ayrıca son zamanlarda zayıflama ve organik sağlık konusundaki e-kitaplara da talep artışı var.

9. MÜZİK DİNLEMEK

İlginç gelebilir ancak müzik dinleyerek bile para kazanabilirsiniz. Yeni sektöre giren müzisyenlerin parçalarını dinleyerek para kazanabilirsiniz. Bu şarkılara yorum yapmanız ve hoşunuza gidip gitmediğin belirtmeniz gerekmektedir. Her müzik için yaklaşık 1 dolara yakın ödeme alıyor ve bu ödemeleri online ödeme sistemi aracılığı ile hesabınıza geçirebiliyorsunuz. 

10. ESKİ EŞYALARI SATMAK 

En hızlı para kazanma yöntemi, sahip olduğunuz bazı ürünleri elden çıkarmak olabilir. Parasal değeri sizler için daha önemli olan ürünlerinizi satabilirsiniz. Eski CD’leriniz, küçük eşyalarınız, oyunlarınız, filmlerinizi bile kısa bir süre içinde Letgo, Gittigidiyor, N11 gibi sitelerden hemen satışa sunabilirsiniz. İkinci el alım – satım platformlarına kayıt olmak ve satışa başlamak bedava dağıtmaktadır.

11. VİDEO HAZIRLAMAK 

Nasıl Para Kazanabilirim? Eğer eğlenceli, bilgi içerikli ya da değişik bir içerik ile videolar hazırlayabilir ve bunları iyi bir biçimde izleyicilere aktarabilirseniz, bir milyoner olma şansınız bile var. Sadece Youtube’de videolar yayınlayarak devasa bir iş olanağına sahip olabilirsiniz. Ancak her işte olduğu gibi bu işte de bazı zorluklar ve potansiyel problemleri var. Kaliteli ve ilgi çekici videolar hazırlayabilmeniz gerekmektedir.

12. BAYİLİK ALMAK

Türkiye büyük bir coğrafya üzerine kurulu bir ülkedir. Hâl böyleyken, başarılı iş yerleri tüm Türkiye’ye erişebilmekte sorunlar yaşıyor ve bu sebeple bayilik veriyor. Birçok bayilik seçeneği sermaye düzeyinize uygun olmasa da, muhakkak değerlendirebileceğiniz pek çok bayilik veren işletme ile kısa bir süre içinde başarıya ulaşmak bir firmanın parçası olabilirsiniz.

13. KAFE AÇMAK 

Son dönemin en popüler para kazanma yöntemlerinden birisi de kafe açmaktır. Tam manasıyla bir furya haline dönüşen kafeler, halen trend bir iş fikri olmayı devam ettiriyor. Ortalama 200 000 liralık sermayeye sahip girişimci ve yatırımcılar için değerlendirilebilir iş fikirleri arasında bulunmaktadır.

14. MİDYECİ AÇMAK 

Nasıl Para Kazanabilirim? Midyeci açmak değerlendirilebilir kolay bir iş fikridir. Bugün bile midye satmaya başlayarak, % 400 civarındaki kar marjı ile midye satışına başlayabilirsiniz. Üstelik midyeci açmak için çok ciddi bir bilgi ve tecrübeye de ihtiyacınız yok.

Nasıl Para Kazanabilirim Diyenlere 14 Fikir! - Midyeci Açmak
Nasıl Para Kazanabilirim Diyenlere 14 Fikir! – Midyeci Açmak

Para Kazanmaya Başlamadan Önce

Her sektörde olduğu gibi bu konu hakkında da detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde istediğiniz sonuca varamadan kendinizi yıpratmış olabilirsiniz. Para kazanma yolları iyi araştırılmalıdır. Sizler de kariyer planı yaparak bu işlerden minimum zarar ve yüksek kâr oranları alarak başarılı biri olabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.