Neden Düzenli Geliri Savunuyoruz?

0 7

Maddi gücümüzü elde etmek adına sürekli gelir elde etme girişimlerinde bulunuruz.Bir cafede garsonluk yaparız, bir şirkette ceo olarak çalışırız. Hangi pozisyonda nerede çalışırsak çalışalım aslında tek amacımız maddi güç elde etmektir.

Maslow ihtiyaçlar hiyerarşisi teoreminde bireyin yaşamını doğduğu andan en son anına kadar ihtiyaçlarını karşılama mücadelesi olarak değerlendirir.

Bireyin ihtiyaçlarını temel ihtiyaçlar ve üst düzey ihtiyaçlar olarak iki gruba ayıran Maslow temel ihtiyaçları fizyolojik ihtiyaçlar ( su, yemek, barınma, uygun sıcaklık ), güvenlik ihtiyacı (barınma, tehlikelere karşı kendini ve ailesini savunma), aidiyet ve sevme – sevilme ihtiyacı, saygı – saygınlık ihtiyacı olarak 4’e , üst düzey ihtiyaçları ise bilme-anlama, estetik (sanatı anlama, zevk alma ) ve kendini gerçekleştirme olarak 3’e ayırır. Buradaki kendini gerçekleştirme ihtiyacında birey kendi yeteneklerini kullanarak en iyi kendine ulaşmış olur.

Özetleyecek olursak bu teoreme göre yaşama temel ihtiyaçları karşılamak ile başlayan amacı en iyi kendini yaratmaya ulaşmak olan bir yolculuk diyebiliriz.

Bütün insan ihtiyaçlarının gerçekleşmesi dolaylı veya doğrudan maddi güce sahip olmaktan geçmektedir. Eğer gelirimiz çok dalgalı bir grafikte olursa ister istemez ihtiyaçlar gelişimimizde de dalgalanmalar meydana gelir.

Örnek vermek gerekirse, neredeyse bütün ihtiyaçlarını karşılamış sanata ve hayatın estetiğine yönlenmiş gelirini ilerde tamamen kesilme ihtiyacı olan riskli bir kaynaktan sağlayan bir birey geliri kesildiği zaman kendini toparlayana kadar temel ihtiyaçlarını bile gidermekte zorluk çekebilir. Buda hem ruhsal, hem yaşamsal açıdan bireye çok ciddi zararlar verir.

Biz bu yüzden ek gelirle günü kurtarmayı değilde düzenli gelir yaratmayı destekliyoruz. Ana geliriniz düzenli olursa ek gelire ihtiyaç duymazsınız.

Önünüzü göremediğiniz sektörde vakit kaybedip broşür dağıtma gibi ek gelirlere ihtiyaç duyarak hayatınızı sürdürmeniz yerine ana işinizden ayrılıp bir broşür dağıtım organizasyonu kurmanızı yaşamanızı en iyi şekilde sürdürmek için ve en iyi kendinize ulaşmanız adına düzenli ve sağlıklı bir gelir elde etmenizi savunuyoruz.

Unutmamanız gerekir ki nefes alıyorsanız hala bir umut vardır. 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.