Otomat İşleterek Para Kazanma – İş Fikirleri

0 213

Günümüzde sermayesi olan, ancak yatırım yapacak herhangi bir alan hakkında fikri olmayan, pek çok girişimcinin tercih ettiği iş modellerinden olan otomat işletmeciliği, düzenli gelir sağlayan masrafsız ve düşük sermayeli bir iş modelidir. Tercih edilen ve gelişmekte olan bir iş modeli olması nedeniyle bu sektörde otomat temin edebileceğiniz birçok firma bulunmaktadır.

kazan, gelir, para, kazanma, düzenli, düzenli gelir, para kazan, para kazanma, iş fikirleri, girişimcilik, kosgeb, otomat işletmeciliği, otomat, pas-pas otomatı

Otomat Fiyatları

Otomat işletmeciliğinin tercih sebebi olmasının ilk nedenlerinden biri düşük sermayeli bir yatırım aracı olmasıdır. Başarısız olmanız durumunda kaybedeceğiniz miktarın düşük olması bir yandan avantajken bir yandan da rekabeti yüksek olacak düzeyde sektörün çok kişi tarafından rağbet görmesini sağlamaktadır. Otomat makine fiyatları kullanılacak alana göre ve içerdiği yiyecek vey

a içeceklere göre değişmektedir. Benzinliklerde bulunan insanların kendi araçlarını yıkadıkları ortamlarda kağıt paspas otomatı, tek seferli oto bezi otomatı son dönemlerde yüksek oranda tercih edilmekte ve para kazandırmaktadır. Otomat piyasası fiyat aralığı genelde 5-30 bin TL civarındadır. Otomat makineleri, sıcak içecek otomatları, su otomatları, yiyecek ve içecek otomatları, oto yıkama otomatları olarak dörte ayırabiliriz. En azından en çok tercih edilen ve en çok kar edilen modeller bunlardır.

Ne Kadar Kazanırım ?

Otomat makinelerinden elde edeceğiniz kazançlar ne kadar sermaye ayırdığınız ve nerede konumlandırdığınıza bağlı olarak değişmektedir. Ancak tek bir makine ile aylık 500-1500 TL arası kazançlar elde edebilirsiniz.

Otomat Makinesini Aldım Şimdi Ne Yapacağım ?

Otomat makinesini aldıktan sonra yapacağınız ilk şey popüler bir lokasyon aramaktır. Hastane önleri, okul önleri gibi popülasyonun yüksek olduğu yerler ilk tercihiniz olmalıdır. Tabi bu gibi yerler sizden bunun için bir miktar kira ödemesi isteyecektir. Kira ödemesi lokasyona bağlı olarak 100 TL’de olabilir. 500 TL’de tamamen konuma bağlı. Otomat makinelerini kuracağınız kurum ile anlaştıktan sonra kurulum işlemlerini yapabilirsiniz. Satış hızına bağlı olarak 1-4 gün arasında biten ürünleri yenileriyle değiştirmelisiniz. Bu işlem en fazla 30 dk sürecektir.

Bu İşi Nasıl Büyütebilirim ?

Otomat işini büyütürken pek çok kişi iflas eşiğine gelmekte ve önemli bir kısmıda malesef iflas etmektedir. Bu işi büyütürken dikkat edeceğiniz en önemli husus makinelerin birbirlerine uzak olmaması ve mantıklı bir lojistik ekibi kurmanızdır. Bu yüzden yavaş ama istikrarlı büyümeyi hedef alın. İlk zamanlarda net kâr marjınız % 40-50 civarında iken, 100 makineye çıktığınızda bu oran % 10’lara kadar düşecektir. Bu yüzden işler kötü gidiyorsa büyümeyi durdurun. Mevcut yerinizi sağlamlaştırıp, büyümeye öyle devam etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Hayallerinizin hedeflerinize, hedeflerinizin başarılarınıza dönüşmesi dileklerimizle…

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.