Parti Organizasyonu ile Para Kazanın

0 50

Parti Organizasyonu ile nasıl para kazanılır? Önceki zamanlarda parti denilince aklımıza ilk gelen doğum günü partisi oluyordu. Fakat günümüzde bebek partisinden doğum gününe hatta eğlence partilerine kadar birçok parti yapılıyor. Yine önceden ufak çaplı partilerde kişi kendisi parti için ortam hazırlarken durum artık böyle değil.

Birçok parti organizasyon şirket ya da küçük çaplı iş yerleri bulunuyor. Biz de sizlere bugün parti organizasyonu ile para kazanmayı anlatacağız. Tek tek giderek en başından sonuna kadar parti organizasyonundan nasıl para kazanırsınız anlatacağız. Şimdi gelin bu sürecin nasıl olacağını öğrenin.

Parti Organizasyonu ile Para Kazanmakta İlk Adım

Eğer direkt bir organizasyon yeri veya şirketi kurmak istiyorsanız bu mümkün olsa da çok mantıklı değil. Her şeye adım adım başlamanız gerekiyor. Öncelikle bir yakınınızın partisini organize edin. Bu organizasyon için parti sahibinin nasıl bir parti istediği önemlidir.

Parti sahibinin istekleri üzerine parti organizasyon eşyalarını alın ve parti yapılacak ortamını hazır hale getirin. Organize ettiğiniz bu yerin resimlerini bir sosyal medya hesabında yayınlayın. Bu sizin organizasyonunuzu görecek kişilerin sizin müşterisi olmanız için yapacağınız bir durumdur. Hemen geri dönüşler bekleyip büyük hayaller içerisine girmeyin.

Yani paylaşımdan sonra direkt birileri size parti organizasyonu için geri dönüş yapmaz ise umudunuz kırılır. Adım adım gidin. Birçok sosyal medya hesabında ilk yaptığınız organizasyonu paylaşın ve organizasyon önceliklerinden bahsedin. 

Parti Organizasyonu
Parti Organizasyonu

Çevrenizde yakınlarınıza partilerini organizasyonu yapma talebinde bulunun. Birkaç organizasyon sonrası yavaş yavaş müşterileriniz oluşmaya başlar.

Parti Organizasyonu ile Para Kazanmada Hayal Gücü

İlk organizasyonunuzdan sonra hatta öncesinde yeni fikirler düşünün. Hayal gücünüzü zorlayın. Sizin diğer organizasyon yapan yerlerden önce tercih edilmenizi sağlayacak fikirler türetin. Tek tip bir organizasyon insanların dikkatini çekmez. Parti organizasyonlarına bakın ne gibi organizasyonlar yapılmış süslemelerde neler seçilmiş tek tek inceleyip hayal gücünüzü geliştirin. Mesela uzay konseptli bir organizasyon gördünüz bunun üstüne fikirler katın. Bu fikirleri sosyal medya hesabında paylaşın.

Parti Organizasyonu ile Para Kazanmada Sosyal Medya Hesabı Açmak

Hayal gücünüzü kullanarak aklınıza gelen organizasyon fikirlerini önce bir kâğıda yazın. Daha sonra bir organizasyon sitesi ya da sosyal medyada bir hesap açın. Açtığınız site veya hesapta hem müşteri istekleri üzerine organizasyon olduğundan hem de sizin hayal gücünüz ile aklınıza gelen organizasyon fikirlerini yazın.

Bunu düz bir şekilde yazmayın mesela günümüzde prenses ya da prens temalı doğum günü partileri düzenleniyor. Siz de aklınızdaki parti temasına uygun bir resim seçin, bu resmin altına açıklama yapın. Parti organizasyonu için bazı malzemeler alın ve bunların da resimlerini sitenizde ya da sosyal medya hesabında paylaşın.

Ayrıca sitenizin ya da sosyal medya hesabınızın da parti organizasyonu için açılmış bir yer olduğu belirtecek şekilde temalar kullanın.  Mesela ınstagram üzerinden bir hesap açın sabitlenmiş hikâyeler şeklinde parti organizasyonlarınızın temalarını paylaşın temalar hakkında fikir verin. Sitenizi veya sosyal medya hesabınızı aktif kullanın.

Çevrenizde bulunan insanlardan hesabı ya da siteyi paylaşmasını isteyin. Kısa ya da belli bir süre sonra işler rayına girecektir siz sadece bu süreç içinde çabalayın. Ne fazla büyük hayaller kurun ne de hayaller kurmaktan vazgeçmeyin. Umutsuzluk içine düşüp vazgeçmeyin.

Parti Organizasyonu ile Elde Edilecek Gelir

Diğer organizasyon yapan kişilerin fiyatlarını inceleyin o fiyatlardan ne çok ucuz ne de çok pahalı fiyatlar sunmayın. Hatta başlarda biraz düşük ücretler talep etmeniz daha mantıklı. Ama tabii ki yaptığınız masraftan az bir fiyat söylemeyin. Başlarda bu durum böyle giderken bir süre sonra kazancınız oldukça çok artmaya başlar.

Siz de bir süre sonra işi daha iyi anlayacağınız için nasıl ücretler talep etmeniz gerektiğini anlarsınız. Şu an günümüzde parti organizasyonlarından partinin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre kazanılan ücret değişiyor.

Fakat küçük bir parti başına kazanılan ücret 500 TL olabiliyor. Bu miktar içinde masraflarda yer alıyor. Orta ya da büyük çaplı partilerde ise bin, 2 bin hatta daha fazla miktarlarda kazançlar da sağlanılıyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.