Sıfırdan Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanma – İş Fikirleri

0 51

İnsanlar son yıllarda günlerinin ortalama 3-4 saatini telefon başında geçirmekteler. Durum böyleyken hemen hemen her işimizi mobil uygulamalar üzerinden hallettiğimizi söyleyebiliriz. Acil para göndermemiz gereken birine para transfer işlemimizi, Yolculuk yapmak istediğimiz yere alacağımız otobüs biletimizi gibi birçok işlemi mobil uygulamalar sayesinde akıllı telefonlarımızdan halledebiliyoruz. Sıfırdan mobil uygulama yaparak para kazanmak ise sanıldığı kadar zor bir şey değil.

Mobil uygulamalar kullanıcısına sağladığı büyük faydaların yanında aynı zamanda yapımcısına da oldukça güzel gelirler sağlamaktadır. Mobil uygulamalar elde ettikleri bu gelirleri uygulama içi satın alım veya reklamlar üzerinden sağlamaktadır.

Oynadığımız birçok oyunda, kullandığımız birçok araç uygulamasında anlık olarak reklamlar geldiğini ve ya bu reklamları izlemek zorunda olduğumuzu ya da pro sürüm satın alarak reklamlardan kurtulabileceğimizi görmüşsünüzdür. İşte geliri sağlayan kısım tam da bu kısım.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama yapılması hem tasarım hem de kodlama bilgisi gerektirmektedir. Kendi şablonunuzu oluşturup reklamlarınızı yerleştirdiğiniz uygulamalar ve oyunlar üretmek için bu bilgilerin eğitimini almanız gerekmektedir.

Mobil Uygulama Yapımını Nasıl Öğrenebilirim?

Mobil uygulama yapımını öğrenmek için internet ortamında ücretli ve ücretsiz olarak sunulan içeriklerden faydalanabilirsiniz.
Ücretli olarak eğitim almak isterseniz Udemy gibi eğitim platformlarını inceleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak eğitim almak isterseniz ise Youtube gibi video paylaşım platformlarını inceleyebilirsiniz.

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Mobil uygulama yazarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle oluşturduğunuz uygulamada dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır.

İlgi Çekici İçerikler Üretmelisiniz

Ne kadar çok reklam izlenirse o kadar gelir elde şansınızın olduğunu düşünürsek uygulamanızı olabildiğince sık kullandırmanız sizin yararınıza olacaktır.

Uygulamanızı Sürekli Olarak Güncel Tutmalısınız

Uygulamanız güncel olmazsa kullanıcılar sürekli aynı şeyleri görmekten sıkılır ve bir süre sonra uygulamanızı kullanmayı bırakacak ve hatta sileceklerdir.

Uygulamanızın Tanıtımını Başarılı Bir Şekilde Yapmalısınız.

Mobil uygulamanızın kendisi kadar tanıtımı da elde edeceğiniz gelirler açısında çok önemli olacaktır. Uygulamanızı sosyal medya ortamında bir trend haline getirip oradaki insanların oynamalarını sağlarsanız elde edeceğiniz gelirlere siz bile inanamayacaksınız.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.