Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

0 30

Sosyal medya üzerinden para kazanmak isteyenler için tavsiyeler. Para kazanmak, iş sahibi olmak herkesin hayalidir. Bu hayal uğruna insanlar okur, işe girer ya da kendi işini kurar. Önceki zamanlarda genelde sadece bu üç yol ile para kazanılırken son senelerde sosyal medya üzerinden de para kazanılmaya başlandı.

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak

Bu para kazanma yolları yapılan işin reklamını yapmak ya da direkt reklamlar üzerinden para kazanmak gibi birçok şekilde para kazanılıyor. Biz de sizlere şu an günümüzde sosyal medya üzerinden para kazanmak istiyorsanız önerilerde bulunacağız.

Bu önerilere hangi sosyal medya hesabı üzerinden daha çok para kazanılıyorsa önceliği o sosyal medya uygulamasına vereceğiz. Gelin şimdi beraber tek tek bu hangi sosyal medya uygulamasından ne kadar kazanırsınız anlatalım.

Youtube Üzerinden Para Kazanmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Son 5 senedir Youtube üzeriden izlediğimiz videolar oldukça popüler halde. Hele bir de bu videoları yapan kişilerin yaşam şartlarına bakıldığı zaman kişinin aklına ilk gelen bende Youtube’den para kazanmak istiyorum oluyor. Fakat aslında bu iş o kadar basit değil. Bundan yaklaşık 10 sene önce bu durum oldukça daha zordu. Bir video çekmek videoya montaj yapmak derken uzun bir emek ister.

Fakat asıl zor olan kısım bu kısım değil. Youtube’da yüklediğiniz videolardan para kazanmaya başlamanız için belli bir izlenme sayısına sahip olmanız gerekiyor. Eğer Youtube üzerinden para kazanmayı istiyorsanız öncelikle geniş bir çevreye sahip olun. Bu şekilde izlenme sayılarınız oldukça daha hızlı bir şekilde yükselir.

Çevrenizde bulunan kişilerin video linklerinizi paylaşmasını isteyin. En önemlisi hangi kitleye hitap etmeniz gerektiğine karar verin. Videolarınızda yapmacılıktan ve saçma hareketlerden uzak durun. Siz ne kadar doğal olursanız izleyenler sizi o kadar daha çok sever. Youtube’de aktifken bir yandan da Instagram gibi sosyal medya uygulamaları üzerinden kendi reklamınızı yapın. Youtube’de direkt olarak çok fazla bir gelir sahibi olamazsınız. Belli bir zaman geçmesi gerekiyor. Siz ne kadar video yüklerseniz o kadar iyi olur. Fakat bu videoları çekerken saçma içerikler üretmeyin.

Instagram Üzerinden Para Kazanmak İsteyenler İçin Öneriler

Son senelerde Instagram Yotube kadar olmasa da ciddi oranda fazla miktarlarda para kazanılan bir sosyal medya uygulaması haline geldi. Eğer Instagram üzeriden para kazanmak istiyorsanız ne yapmak istediğinize karar vermeniz lazım. Hali hazırda olan işinizin reklamını mı yapacaksınız yoksa Instagram üzerinden ürün satışımı yapacaksınız karar verin.

Bunların dışında Instagram üzerinden şu an birçok kanal gibi eğlenceli içerikler paylaşarak bir süre sora reklamlar alarak para kazanabilirsiniz. Bunların en kolayı hali hazırda olan işinizin reklamını yapmaktır. Diğer iki seçenek Youtube’den para kazanmak gibi biraz meşakkatli bir süreçtir.

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak İsteyenler İçin Tavsiyeler
Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Eğer bu iki yoldan biri ile para kazanacaksanız belli bir çevre edinin. Eğer ürün satışı yapacaksınız önce çevrenize satın onlardan sizin hesabınızı paylaşmasını isteyin. Sizin gibi ürün satışı yapan kişilerin takipçilerine istek atın. Hesabınızı aktif halde kullanın.

Eğer Instagram üzerinden eğlence tarzı içerikler paylaşıp bir süre sonra reklamlar almayı düşünüyorsanız bu hepsinden zor bir süreç. Oldukça fazla özgün içerikler üretin, bol bol aktif olun.

Twitter ve Facebook Üzerinden Para Kazanmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Bu iki sosyal medya uygulaması üzerinden para kazanmak için yapılacaklar birbirinin aynısıdır. İkisinde de kendi işinizin ya da kendinize ait bir site var ise reklamını yapın. İşinizi ya da sitenizi tanıtın.

Twitter Facebook’tan bir tık daha avantajlı olacaktır. Bunun sebebi Twitter’dan yaptığınız paylaşımı Facebook’a göre daha fazla kişinin görme olasılığı fazla olduğu içindir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.