Taze Çekilmiş Kahve Dağıtımı Yapmak Kazandırır mı?

0 55

Taze çekilmiş kahve dağıtımı yapmak kazandırır mı? Sabahları uyanmak kadar zor bir şey yoktur ancak kavrulmuş kahve çekirdeklerinin taze kokusunu hissettiğimiz an kahve içmek için hemen yataktan fırlarız. İşletmenizi açmadan önce kahve sektörü istatistikleri ve eğilim ile alakalı araştırma yapın.

Taze Çekilmiş Kahve Dağıtımı Yapmak Kazandırır mı? Öneriler

Kahve Sektörü Hakkında

1 – Kahve dünyadaki en popüler üç içecekten ( su ve çayla beraber ) birisidir. Türklerin %83’ü geçmiş senelerde kahve içtiğini söylemiştir ve %43’ü her gün kahve içtiğini söylemiştir.

2 – Türkiye’de her gün devamlı milyonlarca insanın kahve içtiği tahmin ediliyor. Bu insanların %30’u Türk kahvesi içerken geri kalan kısmı ise espresso, latte, buzlu kahve ve cappuccino gibi özel kahveleri tercih etmektedir. 

3 – Kahve evlerinin birçoğu yalnızca kahve satmaz. Çay, smoothies, şişe içecekler ve alkolsüz içeceklerin de aralarında bulunduğu bir sürü ürün satarlar. Ayrıca sandviçler, unlu mamuller ve pastalarda da bunlara ek olarak oldukça revaçtadır. 

Kahve İşine Nasıl Girilir? 

1 – İş Planı Yapın: İş planınızda hedefleriniz, pazarlama fikirleriniz ve finansal gibi ihtiyaçlarınızı ele alın. Ne tür bir kahve işine başlayacağınızla ilgili ayrıntılara mutlaka yer verin. Genel ortaklık ya da limitet şirket gibi alternatifler arasından bir tercih yapın.

Taze Çekilmiş Kahve Dağıtımı Yapmak Kazandırır mı?
Taze Çekilmiş Kahve Dağıtımı Yapmak Kazandırır mı?

2 – Finansman bulun: İşlere başlamak için arkadaşlarınızdan ya da ailenizden yardım alın. Kredi almak için bankaya başvuru yapabilirsiniz. Kahve sektörüyle ilgili olan tecrübenizi gösterin, planlarınızı anlatın ve kendinizi rakiplerinizden ayırmak için onlara neler yapabileceğinizi söyleyin. Ne tür niş pazarlara girmek isteğinizle ilgili ayrıntılar verin.

3 – Mekan bulun: Satış yeri ya da depo alanı gibi yerler bakarken şimdiki ve gelecekte olan planlarınıza göre hareket edin. Tam hizmet sunan bir kahve dükkanı açmayı istiyorsanız oturma, hazırlık ve depo alanı olan geniş ve ferah bir yer bulmalısınız. Kahve satışını sokaklarda yapacaksanız eğer mobil bir stant işinizi görecektir. Aracın çekilmesi ya da depo alanıyla ilgili sıkıntılar yaşamamak için muhtemel bütün kısıtlamaları ya da engelleri dikkate alın.

4 – Müşteri çekin: El ilanları, broşürler ve kuponlar dağıtın. Üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve emekli olan yetişkinleri hedefleyin. Haberlerin pek çok yere yayılması için yerel işletmelerle temas kurun.

Taze Çekilmiş Kahve Dağıtımı Yapmak Para Kazandırır mı? Konusu ile ilgili görüşlerinizi, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.