Yetiştirebileceğiniz En Karlı Tarım Ürünleri

0 5

Yetiştirebileceğiniz en karlı tarım ürünleri nelerdir? Nasıl para kazanılır? İnsanların becerilerine göre birçok para kazanma yöntemi vardır. Kimisi internetten para kazanırken kimisi de bahçesinden para kazanabilir. Bu yazıda sizlere hangi tarım ürünlerinden en fazla para kazanacağınızı anlatacağız.

Yetiştirebileceğiniz En Karlı Tarım Ürünleri

Lavanta

Birçok tarım işçisinin ön planda bulundurduğu lavanta küçük yerlerden büyük kârlar elde ettirebiliyor. Bu yetiştirilen lavantalar isterseniz çiçek olarak satabilir isterseniz de yağını yaparak satabilirsiniz. Bu çiçekleri çiçekçiye satabilirsiniz. Çiçekçiler aldıkları bu lavantaları çelenk ve çeşitli süs eşyalarının yapımında kullanabilirler. Yağlarını da internette satabilirsiniz. Bunun dışında bir firma ile anlaşıp sürekli olarak onlara yağ üretebilirsiniz.

Gurme Mantarlar

Bu mantarlar açık bahçeler dışında kapalı mekânlarda da üretilebilirler. Bu yüzden bir bahçe veya tarlaya ihtiyacınız yoktur. Bu gurme mantarlardan en çok satılanları istiridye ve shiitake mantarlarıdır. Birçok market ve pazarda rastlayabilirsiniz. Bu mantarları sürekli olarak yetiştirir ve satarsanız harcadığınız paranın kat kat fazlasını 2-3 ay gibi bir sürede çıkarırsınız.

Yetiştirebileceğiniz En Karlı Tarım Ürünleri – Odunsu Süs Bitkileri

Bu bitkiler çeşitli el işi ürünlerinde ve çelenklerde kullanılmaktadır. Bu yüzden alıcısı kolay bulunur. Bu odunsu süs bitkilerinden bazıları çobanpüskülü, keçi söğüdü, altın çanağı ve ortancadır. Bu odunsular yılda bir kere değil birkaç kere üretilebilir. Bir yıl boyunca bu odunsularla ilgilenirseniz bir yılda tam 4 kez hasat yapabilirsiniz. Daha sonra internette satabilir veya çiçekçilere götürebilirsiniz.

Sarımsak

Normal sarımsakların dışında gurme sarımsaklar yetiştirirseniz size dönüşü daha iyi olacaktır. Bu gurme sarımsaklar Rocambole, Purplestripe, Porcelain’dir. İnsanların birçoğu bu sarımsakları yedikten sonra normal sarımsağı sevemez olmuşlardır. Bu sarımsakları çeşitli hava koşullarında yetiştirebildiğiniz için zor duruma düşmeniz veya yatırdığınız parayı kaybetmeniz çok düşük olasılıklıdır. Bu sarımsakları internette satabilir ve çok fazla yetiştirmeye başlarsanız marketlerle anlaşabilirsiniz. Tabi bu marketler mahalle marketleri olmalıdır. Diğer türlü marketler şirket olanlarla anlaşmaktadır.

Yetiştirebileceğiniz En Karlı Tarım Ürünleri – Bonzai Bitkiler

Birçok çeşidi olan bonzai bitkileri kârlı tarım ürünlerinin arasındadır. Çeşitliliği fazla olduğu için alıcısı da fazladır. Bu bitkilerden yetiştirmek için çok büyük yerlere ihtiyacınız yok. Küçük yerlerde de yetişebilir. Bunun için biraz bu işi öğrenmeli ve gerekli tohum ile malzemeleri almalısınız. İlk başta maliyeti fazla gelebilir fakat satışlarınızı yaptıktan sonra gelen para ile tekrar bu işe başlamanız kolay olacaktır. Bu bitkilerin koleksiyoncuları olduğu için onlara bu bitkileri fazla paraya satmanız mümkündür. Bunların dışında kendi sitenize veya bir satış platformuna ilan koymanızla beraber satışlarınız sürecektir. Böylece para kazanma başarısı gösterebilirsiniz.

Japon Akçaağacı

Bu ağacın görünümü çok güzeldir. Yıllarca yetiştirilmiş olan bu ağaç birçok kişinin hayran olduğu bir ağaçtır. Bu akça ağacını yetiştirmeniz için fazla bir yere ihtiyacınız yoktur. Küçük yerlerde küçük maliyetlerle başlamak sizin için en iyisidir. Bu ağaçların çeşitli park ve bahçelerde kullanılması sizin satış oranınızı arttıracak etkenlerdendir.

Yetiştirebileceğiniz en karlı tarım ürünleri incelemesini sizler için gerçekleştirdik. Aklınıza takılanları bize iletebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.