Youtube Hesabı ile Para Kazanmak

0 4

İnternetin popülaritesi ve geldiği nokta, artık hayatımızın her yerinde büyük değişimlere yol açmış durumdadır. Bunun en belirgin örneğini kitle iletişim araçlarında görebiliriz. Öyle ki, eskinin popüler ve vazgeçilmez ürünü olan TV ve TV kanalları artık eskisi gibi izlenmiyor ve bu izleme oranı da her geçen gün azalan şekilde grafik çiziyor. Pekâlâ, insanlar artık ne izliyor? İnsanlar artık, sabahtan akşama kadar TV kanallarının belirlemiş olduğu program ve saatler çerçevesinde bir şeyler izlemek yerine internetten kafasına estiği gibi istediği şeyi izlemeyi tercih ediyor. Bunu yaptığı en büyük ve popüler platform ise Youtube’dur.

Herkese açık bir video paylaşım platformu olan Youtube, gerek dünya çapında gerekse ülkemizde inanılmaz bir ziyaretçi kitlesine sahiptir. Bu ziyaretçi kitlesi, her gün onlarca farklı videoyu istediği an izliyor. Youtube’un aynı zamanda kişiler için büyük bir gelir kaynağı olduğunu da söylemek gerek. Herkesin video paylaşımında bulunabildiği Youtube platformunda düzenli bir gelir elde etmeniz hiç de zor değil. Bunu nasıl yapacağım diyenler için birkaç önemli Youtube para kazanma yöntemleri paylaşacağız.

Youtube’a Özgün Videolar Yükleyerek Para Kazanın

Youtube’un içeriklerinin tamamını kullanıcılar oluşturuyor desek hiç de yanlış olmaz. Kullanıcılar tek tıkla kanal oluşturup bu kanala videolar yükleyebiliyor. Peki, video yükleyen kişiler öylesine mi videolar yüklüyor? Kesinlikle hayır. Youtube, içerik üretenler için bir gelir modeli oluşturmuş durumdadır. Buna göre kanal sahibi, yüklediği her Youtube videosu için izlenme sayısıyla paralel olarak belirli bir gelir elde etmektedir.

İşte siz de bu gelir modelinden yararlanabilirsiniz. Hiçbir ücret ödemeden Youtube’dan bir kanal açın ve bu kanala videolar yükleyin. Fakat elbette ki yüklediğiniz videolarda dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi videolarınızın özgün şekilde olmasıdır. Yani kanalınıza yüklediğiniz videoları siz hazırlamış olmalı ve kimseden herhangi bir video alıntısı yapmamış olmanız gerekir. Bir diğer önemli husus da videolarınızın ilgi çekici olmasıdır. Eğer yüklediğiniz videolar insanların ilgisini çekmiyorsa siz de buna bağlı olarak Youtube para kazanma hedefinizi gerçekleştiremezsiniz.

Başarıya Ulaşma İçin İpucu: İSTİKRAR


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.